MČR - rally

Robert Vodička k Rally Šumava
Posláno Sobota, 10 Duben 2004 @ 23:18:04  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek

Velice úspěšně reprezentovala Rallysport Příluky na nedávno odjeté Rally Šumava také posádky Robert Vodička - Pavel Dobiš. Se startovním číslem 84 vozem Škoda Felicia ve třídě N1 vybojovali pohár za první místo své třídy.

Nepříjemné počasí, které panovalo na tratích RZ naši posádku rozhodně nezaskočilo: "Po zkušenostech z Rakouska nás počasí nepřekvapilo. Problém nebyl při seznamovacích jízdách a poté ani při soutěži samotné. Spíše naopak. Klouzavý povrch slabé felicii sedí a takovýto povrch byl opravdu výhodný."

Jak probíhala soutěž?
Hned od startu jsme si udělali náskok na konkurenci a ten stále zvyšovali až na 4 minuty v cíli na druhého. Auto jelo bez problémů, a tak jsme si celou soutěž užili v pohodě. Škoda jen
že se nemohly kvůli spadaným stromům jet celé vimperské RZ, ty se nám líbí a známe je ze startů v N3 s Almerou a A5 S Microu.V obou třídách jsme v roce 2000 a 2001 obsadili 4.místo.

Takže výsledek vás jistě uspokojil?
Jistě. Letos na Šumavě to byl pro nás první pohár a místo na "bedně", od roku 1999 co se MMČR účastníme. Oslava byla velká, ale nyní se už připravujeme na Rally Matador a na RZ "Bystřičku" která se nám také líbí. Na soutěži by nám nevadil sníh (cha,cha...). Ale ještě k Šumavě. Chtěl bych poděkovat spolujezdci za bezchybnou spolupráci, Pavlu Prášilovi za pronájem auta, mechanikům Davidovi a Honzovi za servis a přípravu auta. No a hlavně divákům, kteří někdy vydrží i na průjezdy aut třídy N1.