Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 185 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Ostatní rally

TZ: Čtyřkolky se objeví na Setkání mistrů v hlavní roli
Posláno Středa, 16 Listopad 2005 @ 00:34:04  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Čtyřkolky se objeví na Setkání mistrů v hlavní roliCelkem 26 jezdců se představí divákům na IV. GLOBAL ASSISTANCE Setkání automobilových mistrů na Autodromu Česká Lípa. V neděli 20. listopadu od 9 hodin se opět setkají nejlepší jezdci rally, autocrossu, rallycrossu, aby na závěr bohaté motoristické sezony předvedli své umění fanouškům.

Závod se uskuteční v prostorách Racing Areny v Sosnové na paralelně rozdělené trati, na které startují dvě vozidla současně. První část absolvují jezdci po asfaltové části, druhý díl poté po šotolinovém úseku tratě. „Podobně jako v minulých letech jsme oslovili automobilové jezdce, kteří u nás startují a mají k Sosnové nejblíže. Jsou to především rallycrossaři a jezdci rally. Rovněž autocrossaři se při Setkání mistrů osvědčili. Všichni vesměs disponují auty s náhonem na všechny čtyři kola, neboť listopadový termín závodu vyžaduje výkonnou techniku. V žádném z předešlých tří ročníků jsme nejeli na suchu, podzimní počasí se vždy výraznou měrou podepsalo na průběhu nedělního dne. Loni jsme poprvé zkoušeli vozy s jednou poháněnou nápravou a volba padla na rallycrossovou divizi 1A. Letos jsme od toho upustili, neboť náročná trať a zejména přemostění jsou pro tyto vozy velmi obtížné než pro čtyřkolky,“ řekl Jan Mochan, ředitel závodu z pořádajícího Autodrom Promotion s.r.o.
Divácky nejatraktivnější a nejsledovanější jsou souboje ve třídě vozů specifikace WRC. Start finále této třídy je vyvrcholením celého programu Setkání automobilových mistrů. Diváci uvidí v akci celkem deset jezdců. Od týmu Profiko Karla Trněného pojedou tři vozy Škoda Octavia WRC, na kterých se bude střídat šest jezdců. Pořadatelé dále oslovili čtyři jezdce z třídy produkčních vozů. Značnou pozornost upoutají autocrossové buginny, jednak z nejsilnější divize čtyřlitrů, a poté i ze slabší divize do 1600 ccm. Tradičně patří do Sosnové rallycrossové auta a nejsilnější vozy divize 1. Závodní speciály mají výkon přes pět set koní! Divákům se poprvé představí v rallycrossovém autě finský pilot Jani Paasonen. S napětím se očekává jeho start na voze Škoda Fabia T16 4x4 v bílozeleném zbarvení stáje Pavla Koutného RallycrossTeam.CZ „Systém závodu zůstal prakticky zachován jako v předešlých letech. Jezdci absolvují dvě rozjížďky vždy po dvojicích. Za vítězství obdrží bod, za druhé místo dva body a pokud nenastoupí na startovní rošt obdrží tři body. Výsledky se sečtou a první čtyři jezdci z každé divize postupují do závěrečných jízd, to znamená do souboje o třetí místo a do finálové jízdy. Finálové jízdy mají dvojnásobný počet kol. Poprvé jsme tuto novinku vyzkoušeli již v loňském roce, a to s kladnou odezvou,“ vysvětlil Mochan.

I letos se diváci mohou těšit na zpestření nedělního dne s řadou novinek. V polední přestávce proběhne soutěž mechaniků a diváků ve výměně kola o hodnotné ceny, svezení vylosovaných fanoušků s Romanem Krestou, autogramiáda a další překvapení. Podstatnou novinkou je, že jezdci letos mohou mít spolujezdce. Musí mít bezpečnostní výbavu jako pilot a především musí být držitelem platné národní licence. Vstupné na krytou tribunu stojí 400 Kč, na nekrytou 350 Kč a k stání 200 Kč. VIP vstupenku s kvalitním servisem a občerstvením pořídíte za 1 100 Kč. Předprodej probíhá v kanceláři Autodromu.

V České Lípě 15. listopadu 2005
Roman ORDELT
tiskové středisko
Autodrom Česká Lípa
Divákům v Sosnové se představí i Roman Kresta!Počtvrté se uskuteční na Autodromu Česká Lípa GLOBAL ASSISTANCE Setkání automobilových mistrů. Nejlepší jezdci rally, autocrossu a rallycrossu se sjedou do Sosnové, aby v neděli 20. listopadu svedli napínavé souboje na paralelně rozdělené trati Racing Areny.
Závod provází přátelská atmosféra a nebývalá přízeň fanoušků motoristického sportu a exhibiční závod si získal během minulých ročníků obrovskou prestiž mezi jezdci, laickou i odbornou veřejností.

Pořadatelé očekávají pět tisíc diváků. V Sosnové se objeví i nejlepší český jezdec rally Roman Kresta, člen továrního týmu Ford a pravidelný účastník letošního mistrovství světa. Osmý jezdec letošního světového šampionátu však nebude oficiálně závodit. „Nemá k dispozici konkurence schopné auto, ve kterém by mohl soupeřit s továrním týmem Škody. Bude však po okruhu vozit vylosované diváky ve voze, který se nám podařilo zajistit. Pro fanoušky to bude velmi zajímavé, navíc je pro ně připravena autogramiáda,“ uvedl Jan Mochan, ředitel závodu na tiskové konferenci v Praze.
Předchozí tři ročníky poznaly jediného vítěze. Jan Kopecký nenašel přemožitele při všech startech v Sosnové, poprvé se představil na voze Toyota Corolla WRC a v následujících letech již pilotoval vůz Škoda Fabia WRC. Třiadvacetiletý jezdec stáje Škoda Motorsport bude usilovat o čtvrtou výhru na exhibičním závodě. „V loňském roce mi k obhajobě pomohlo, že pořadatelé zavedli dva průjezdy okruhem. Před finálovou jízdou s Vaškem Pechem jsme měli technické problémy. Do Sosnové se každoročně velmi těším. Před třemi lety jsem zde vyhrál s fábií první závod. Sosnová je vždy prestižní záležitost na závěr sezony a má neopakovatelnou atmosféru velké show. Jsem rád, že mohu i letos startovat s tovární fabií WRC,“ řekl Jan Kopecký. Nadějný jezdec mladoboleslavské továrny zářil koncem října na světové Rally Catalunya - Costa Daurada, kde získal první světový bod za osmé místo.

Letošní dvojnásobný český mistr Václav Pech bude největším soupeřem Kopeckého i tento víkend. „Budu se snažit Honzu porazit, ale šanci na výhru má více jezdců. Například Štěpán Vojtěch, se kterým jsme po celou sezonu soupeřili na domácích tratích,“ uvedl Pech, první český soutěžní jezdec, jenž získal mistrovský double. V hlavní skupině rally WRC se vedle Kopeckého, Pecha a Štěpána Vojtěcha představí například Emil Triner, Pavel Valoušek, Karel Trněný a Karel Trojan. Mezi produkčními vozy nebude chybět letošní šampion v jednodenních sprintrally Pavel Červenka, loňský mistr rallysprintů Josef Semerád, mezi autokrosovými speciály se objeví nestárnoucí legenda Jaroslav Hošek nebo loňský mistr Evropy Roman Keřka.

Velké překvapení je pro diváky připravené v kategorii rallycrossu, kde do fabie stáje RallycrossTeam.CZ usedne finský jezdec Jani Paasonen, který startoval za tým Škoda Motorsport ve světovém šampionátu v rally. „Bude to pro mě nová zkušenost, neboť jsem ještě v rallycrossovém autě neseděl. Opravdu nevím, co mě čeká. Velmi se těším, určitě to bude něco jiného než vůz WRC,“ řekl sympatický finský jezdec. Jeho největšími soupeři budou stájoví kolegové Pavel Koutný a Marek Zeman. Zajímavým zpestřením pro diváky bude soutěž pro mechaniky o nejrychlejší výměnu pneumatiky. První série rozjížděk začíná v neděli 20. listopadu krátce po deváté hodině, finálové jízdy jsou na programu od 14 hodin.

Časový harmonogram:
8.15 - 9.00 hodin: trénink
9.15 - 10.15 hodin: první série kvalifikačních rozjížděk
10.30 - 11.30 hodin: druhá série kvalifikačních rozjížděk
11.30 - 13.30 hodin: soutěž mechaniků, svezení vylosovaných diváků, volné show
13.30 hodin: autogramiáda
14.00 - 15.00 hodin: finálové jízdy

V České Lípě 14. listopadu 2005
Roman ORDELT
tiskové středisko
Autodrom Česká Lípa

Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Čtyřkolky se objeví na Setkání mistrů v hlavní roli" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.460806 vteřiny k natažení.