Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 190 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Ostatní rally

TZ: Z novinek Valašské rally
Posláno Středa, 22 Březen 2006 @ 12:39:56  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Systém Super Rally

Poprvé v historii se XXV. ročník Valašské rally pojede podle hodnocení super rally. V praxi to znamená, že každá posádka, která odpadne v průběhu I. etapy, může po opravě znovu nastoupit do dalšího dne. Systém super rally byl v loňském roce používán v soutěžích seriálu mistrovství světa v rally a v České republice při Barum rally.

"Pokud bude vozidlo jezdce poškozeno, bude mu dána možnost auto opravit. Z pátku na sobotu bude možnost opravovat téměř tři hodiny. Jezdec má povinnost oznámit řediteli rally, že má poškozený vůz a zároveň požádá, aby mohl převézt vůz do uzavřeného parkoviště v areálu servisní zóny v areálu bývalých vojenských kasáren ve Valašském Meziříčí. Poté nám oznámí, kdy si bude chtít auto vyzvednout. Má na to celou noc, nicméně vše se musí stihnout do čtyř hodin před startem nedělní etapy. Samozřejmě, tento systém je náročný pro činovníky rally,“ uvedl ředitel jubilejní Valašky Miroslav Hošák.

Zásadní rozdíl od dosavadního hodnocení českých rally je, že formát super rally vrací jezdce do startovního pole a zpět do závodu.

Pohár České republiky v rallye

Pohár v rallye vznikl před třemi lety a jeho hlavním cílem bylo zvýšení úrovně a legalizace amatérských soutěží. Již o rok později, v roce 2005, jeho činnost zaštítila Federace automobilového sportu a kalendář poháru se rychle naplnil. Nově příchozí pořadatelé s novými podniky a zcela neznámými rychlostními zkouškami brzy přilákali mezi početní pole amatérů také jezdce pravidelně startující ve sprintrally a velkých soutěžích. Atraktivita Poháru České republiky v rallye a zájem posádek o něj rychle stoupl a konfrontace amatérů s profesionály láká k tratím stále více diváků.

Nový seriál si velmi rychle našel své místo po boku tradičních šampionátů Mistrovství České republiky ve sprintrally a Mezinárodní mistrovství České republiky. K tomu velkou měrou přispěl i Rallye Sport Promotion, který se ujal v sezoně 2005 organizace například podniků ECCE HOMO a Rallye New Balance Rosice. V těchto podnicích zvítězil Antonín Tlusťák, který v poháru s pomocí pořádajícího RSP představil vůbec poprvé vůz specifikace WRC.

Letos se podařil sestavit zajímavý kalendář. Kromě soudobých vozů lze očekávat i početnou enklávu historických aut. Tři podniky jsou totiž zařazeny do Mistrovství České republiky historických vozidel. Součástí sedmidílného seriálu se staly i takové podniky, jako je Valašská rally, která je úvodní akcí K4 Poháru České republiky v rallye 2006. nový promotér Rallye Sport Promotion bude i nadále pracovat na zvýšení úrovně a prestiže poháru, protože má domácímu rallysportu co nabídnout.


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Z novinek Valašské rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.586058 vteřiny k natažení.