Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 179 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Ostatní rally

TZ: Eddy Schlager černým koněm Valašky
Posláno Pátek, 24 Březen 2006 @ 15:54:17  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Teprve čtvrté dějství své krátké historie nabídne o posledním březnovém víkendu nově vzniklé mistrovství Rally super série (RSS), jehož součástí je i nadcházející Valašská rally.


Tato známá soutěž, odehrávající se v posledních letech v okolí Valašského Meziříčí, je letos kromě super série ještě součástí Poháru ČR v rally a současně jediným podnikem Regionálního přeboru Moravy. Na posádky, jež projevily zájem o účast, čeká náročná trať XXV. ročníku populární soutěže, která se skládá z jedenácti rychlostních zkoušek o celkové délce 140,70 km. Čest vozit na dveřích svého vozu startovní číslo 1 bude mít při Valašské rally Eddy Schlager, jenž se zařadil mezi piloty, kteří považují v letošním roce za svoji prioritu účast v RSS.


Eddy Schlager, který odjel v loňské sezóně pouze čtyři rally, by se letos rád plnohodnotně vrátil do role soutěžního jezdce. Rád by absolvoval první kompletní sezónu po svém návratu za volant a v jeho plánu figurují starty ve většině podniků RSS: „Jsem samozřejmě rád, že tato série existuje, pro všechny piloty vozů třídy A8, WRC a A7 ve variantě Kit bych si ale spíše přál, aby mohli startovat na všech podnicích bez omezení. Vždyť se jedná o techniku, kterou diváci na tratích vidí nejraději“, netají se Eddy svým názorem. Využil toho, že z dvanácti soutěží RSS se jich započítává jen osm, a úvodní tři závody - Jänner rally, Rally Šumava a Rally Vysočina - vypustil. Jednak z důvodu velké finanční náročnosti těchto rally, svoje Mitsubishi Lancer by totiž musel přestavět na šotolinový podvozek a nakoupit zimní vybavení, jednak se musel podrobit operaci levé nohy. Nyní už ale Eddy nabírá kondici a rád by se dostal do lepší formy, než v jaké byl loni.


Delší závodní přestávka nabídla prostor i k repasi soutěžní techniky. Bílé Mitsubishi Lancer EVO VI, o jehož přípravu se stará KFZ HELM Motosport, dostalo pod kapotu nový typ převodovky PANKL se zesíleným ozubeným soukolím, prošlo kompletní přestavbou a je připraveno na svůj úvodní start roku 2006. Eddy Schlager je v předstartovních prognózách opatrný, rozhodně si však nechce na Valašsku trhnout ostudu a rád by si domů odvezl co možná největší porci bodů. Za největšího favorita soutěže považuje samozřejmě Leoše Flídra se Škodou Octavia WRC, před kterým chová velký respekt, protože se v posledních závodech loňské sezóny báječně rozjel a navíc využívá služeb modernějšího a nesrovnatelně lepšího vozu, než jaký má k dispozici Eddy. Na sedadlo spolujezdce se vedle Eddyho v následující sezóně opět posadí jeho krajan, sympatický Vídeňan Richard Wächter. Novinkou je, že se na startu Valašské rally objeví, podobně jako Eddy, již s českou licencí.

Vedle činnosti soutěžního jezdce je Eddy se svou firmou Eurostroj Schlager činný také ve sponzorské sféře. Podporuje talentovaného jezdce Lubomíra Minaříka, který se svou Škodou Felicia Kit Car patří mezi naše nejlepší piloty „dvoukolek“. Stále čerstvá je jeho dohoda s představiteli Hanáckého rally klubu Vyškov, kterého je Eddy od července loňského roku členem. Na přelomu roku došlo k podepsání smlouvy, jejíž náplní je tříletá spolupráce Eddyho firmy a vyškovského rally klubu. Tišnovská rally tak minimálně po tři následující ročníky ponese název Eurostroj rally a zároveň se stala součástí Austrian Rallye Challenge (ARC), na jejíž existenci se podílí několik Eddyho přátel. On sám pak plánuje v Rakousku startovat na dubnové Triestingtal rallye, která je v ARC prvním letošním dostaveníčkem na krásné šotolinové trati.

Jiří Dokulil, ftr-media


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Eddy Schlager černým koněm Valašky" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.60682 vteřiny k natažení.