Poľská dvojica Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Przemyslavom Mazurom na vozidle F
Datum: Úterý, 14 Říjen 2008 @ 13:21:58
Téma: Zahraniční souteže

Poľská dvojica Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Przemyslavom Mazurom na vozidle Fiat Grande Punto S2000 jazdiaca za slovenský FIAT RUFA Rally Team nastupovala na posledné podujatie majstrovstiev Slovenska s plánom dosiahnuť čo najlepší výsledok, v hre bola ešte stále možnosť zisku titulu Majster Slovenska.

Už po prvej rýchlostnej skúške sa zdalo, že všetko v tíme vychádza podľa plánu. Grzyb s Mazurom zajazdili druhý najrýchlejší čas. No v nasledujúcej rýchlostnej skúške prišla technická porucha. Strata posunula Grzyba s Mazurom v celkovom poradí až na desiatu priečku. Šťastím v nešťastí bolo, že hneď po tejto rýchlostnej skúške bola plánovaná návšteva servisnej zóny, kde mechanici za pár minút poruchu odstránili a posádka bojovala ďalej. Dve vyhraté rýchlostné skúšky po oprave, ju posunuli v závere prvého dňa na piate miesto v celkovom poradí. „Nebol to pre nás šťastný deň, už v druhej rýchlostnej skúške sme mali poruchu serva, stratili sme vyše minúty, ale našťastie servo mechanici za pár minút vymenili. Následne sme vyhrali dve rýchlostné skúšky, ale strata je aj tak na víťazstvo veľká. Uvidíme čo sa bude dať ešte urobiť,“ vyznal svoje pocity smutný Grzyb po príjazde do cieľa prvého dňa.
Na druhý deň súťaže ostávalo ešte sedem rýchlostných skúšok a vyše 76 ostrých kilometrov, ktoré mohli ešte všetko zmeniť. Tu Grzyb s Mazurom nezaváhali a keď ich navyše podržala aj technika, pridali ešte víťazstvo v dvoch testoch a v konečnom zúčtovaní získali vo svoj prospech tretie miesto v absolútnom poradí. „Po problémoch z prvého dňa sme veľmi radi že sa nám to nakoniec podarilo dotiahnuť až na tretie miesto v absolútnom poradí tejto súťaže. Toto nám zároveň zaručuje aj tretie miesto v celom šampionáte. Som z toho veľmi šťastný,“ dodal Grzegorz v cieli súťaže.

Zisk dvadsaťjeden bodov z košickej súťaže zároveň znamenal pre Grzyba s Mazurom, ale aj slovenský tím FIAT RUFA Rally Team tretie miesto v absolútnej klasifikácii ako aj druhé miesto v skupine N4 v rámci seriálu TEMPUS RALLY 2008 – majstrovstvá Slovenska.