Dan Vladyka se těší na Barumku
Datum: Čtvrtek, 25 Srpen 2011 @ 12:19:18
Téma: MČR - rally

Rally2.comPřed startem naší nepopulárnější soutěže jsme vyzpovídali Daniela Vladyku. S pilotem soutěžní Hondy Civic, jehož letošní sezóna se prozatím nesla ve znamení stříbrných umístění a střídání spolujezdců, jsme probrali dosavadní průběh sezóny a nadcházející start na domácí soutěži.Rally2.comPřed startem naší nepopulárnější soutěže jsme vyzpovídali Daniela Vladyku. S pilotem soutěžní Hondy Civic, jehož letošní sezóna se prozatím nesla ve znamení stříbrných umístění a střídání spolujezdců, jsme probrali dosavadní průběh sezóny a nadcházející start na domácí soutěži.

Mohl by jsi nám před Barumkou shrnout dosavadní průběh mistrovství? Po loňských prvních místech, jsi se letos zdá se pevně usadil na stříbrném stupínku.

Letos se schází ve velkém mistrovství opravdu velmi dobrá konkurence a je opravdu těžké bojovat o přední příčky. Na Valašce jsem startoval s novým spolujezdcem Ivo Vybíralem a vkročili jsme do závodu hodně dobře, když jsme byli po první rundě v těsném závěsu za Adamem Koblihou. Ve druhé průjezdu RZ Rybí, ale přišla chyba v podobě mylného odbočení na jedné odbočce a z toho plynoucí 30s ztráta a propad na 4. místo. Bohužel v sobotu ráno nevydržela převodovka a my jsme museli v premiérovém startu odstoupit.

Spravit chuť jsem si přijel na Rallysprint Kopná, kde na horkém sedadle zaskočil Jarda Blažek, který ve velkém mistrovství naviguje Milana Kneifela. Tradičně krásnou Kopnou jsme si užili, hlavně RZ Kameňák, který je opravdu moc těžký a neohraný . Do půlky závodu jsme se tahali o vteřinky s Ondrou Blaťákem o druhé místo, ale na druhém Kameňáku Ondru postihl defekt a byl ze hry venku. My jsme druhé místo, za v tu chvíli nedostižným Koblihou, udrželi, ale zejména Kořistka a také Hladík byly hodně rychlí.

Třetí závod, třetí spolujezdec, tak bych shrnul dosavadní průběh sezony. Ivo i Jarda jeli Rally Český Krumlov se svými dvorními řidiči a já se musel zase poohlídnout po novém spolujezdci. Nakonec jsem se domluvil s mým někdejším mechanikem Lukášem Vyoralem, pro kterého byl Krumlov premiérovým startem ve velkém mistrovství. Můžu říct, že to byl opravdu očistec pro nás pro oba. Po výstavišti na prvních opravdových dvou vložkách jsem 2x chyboval v různých odbočkách a navíc jsme měli problém se zamlžením čelního skla, přes které jsem v závěru Slavkova opravdu vůbec nic neviděl. V noční rundě jsme měli zase problém s viditelností, když nám odešly žárovky ve světelné rampě a naše ztráta na velmi rychlého Blaťáka byla v tu chvíli hodně velká. Chybovali ale také naši soupeři a tak jsme udrželi druhé místo za posádkou Blaťák-Vichtora a před klukama Březíkem se Šivicem.

Zatím posledním závodem byla Rally Bohemia, kterou jsem absolvoval zase s Lukášem Vyoralem. Tentokráte to pro nás bylo bezproblémové vystoupení. Trochu se opakoval minulý ročník, když se nám po odpadnutí rychlého Koblihy souboj o vteřinky zúžil na místní borce Grafka s Matějkou. Tento duel vyzněl lépe pro nás, když jsme se na přetěžké promoklé trati vyvarovali chyb a dojeli jsme na druhém místě za opět strašně rychle a překvapivě bezchybně jedoucím Blaťákem. Díky nedojetí Adama Koblihy se vyrovnala tabulka třídy 9, kde je vše ještě otevřené. Barumka hodně napoví, kdo bude letošní největší aspirant na celkové prvenství.

Na Barumku se vždycky velmi těšíme, počasí prověří posádky fyzicky a dva tréningové průjezdy jsou na tak těžkých tratích někdy nedostačující. Pro všechny posádky je toto nařízení stejné, takže se s tím musíme všichni vypořádat.. V naší třídě se sešla opravdu velká konkurence kvalitních jezdců a většina z nich může pomýšlet na čelní příčky.

Jak se ti líbí RZ Maják?
Ať jsem zlíňák, tak od startu k Malenovickému Hradu jsem nikdy nejel a to ani na kole. Po tréningu můžu říct že tento úsek patří k těm rychlejším, ale je velmi hezký. Zbytek RZ má průměrnou sportovní hodnotu, ale je dobře že se podařilo najít novou RZ. Protože jak všichni víme, nové místa se těžko hledají.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Roman Kašpárek autosport.czTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2065