Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Havárky a krizovky Barum rally 2006 16.9.
Posláno Středa, 13 Září 2006 @ 16:25:18  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Podobně jako po několika předešlých soutěžích jsme si i po domácí Barum rally pro vás se Zdeňkem Vladykou připravili popis havárek a krizových situací, které se udály na tratích rychlostních zkoušek. Náročnost tratí a nevyzpytatelné počasí mělo za následek velké množství těchto momentů. Článek jsme pro vás připravili na základě vlastních zážitků a postřehů soutěžních jezdců.

Video


Městská SS
Největší atrakcí letošního městského prologu bylo utržené kolo Citroenu Pavla Valouška. Stalo se to v areálu bývalého Svitu, kde se projíždí pravá zatáčka přes koleje. Předchozí auta tam vytrhala kostky a o nově vzniklou díru si Citroenek utrhl kolo. U místní diskotéky Flip, v levé zatáčce na kostkách přehnal nájezd Karel Návoj a narazil do zábradlí. Nejspíš utržená poloosa mu zabránila v pokračování městským okruhem. V sobotu ráno však nastoupil v rámci super rally. Hned po startu divácké vložky se v pravé zatáčce na kostky přetočil Patrik Hlach. Problémy soutěžním posádkám působil také objezd ostrůvku na Zlínském autobusovém nádraží. Několik se jich zde přetočilo. Za všechny jmenujme třeba další posádku ČK motorsport manžele Trojanovi s Polem.

Slušovice
Michael Honda byl mimo trať ve třetí avšak velmi zrádné pravé zatáčce po startu, ale po chvíli zdržení pokračoval dál. Levá zatáčka při objezdu banky na dostihovce se stala osudnou dvěma jmenovcům. Antonínovi Tlusťákovi a Novákovi. Oba ve stejné zatáčce poškodili vůz o patník V nájezdu na dostihový areál byl moc široký italský divočák Gonzo s Opelem Corsa a vyvrátil o obrubník pravé zadní kolo. Konečnou se stala slušovická vložka pro dvojici starých rallyových harcovníků - Fišera se Středou, kteří při výjezdu na širokou hlavní cestu napasovali svého Golfa do svodidel.

Pindula
Po výjezdu na Lipské paseky v ostré pravé zatáčce nedokázala Fábia Miroslava Levory zatočit a skončila v příkopu. Ztráta však byla minimální. Svou první z mnoha krizí řeší v prudkém sjezdu od vyhlídky směrem k lesní pasáži Majek. Diváci vidí jeho vůz, jak šněruje levou rychlou zatáčku od krajnice ke krajnici, ale mladý Polák prozatím drží Peugeota na cestě. O největší ránu závodu se postaral domácí jezdec Vlaďa Barvík. Ten nezvládl zabahněný přejezd přes lesík Lipských pasek. Velkou rychlostí vlétl do lesa a úplně zlikvidoval svou evo IX. Naštěstí se jezdcům nic vážného nestalo. Ve sjezdu do Želechovic přebrzdil pravé odbočení na most příbramský Emil Triner. Po roztrhání několika "mlík" pokračoval dál. Přímo v Želechovicích ve zrádné levé před vjezdem na hlavní cestu směrem na Provodov havarovala dvě auta rozdílné koncepce. Nejprve inkriminovaná zatáčka pohltila polského jezdce Janusze Majeka. Ten dokonce se svým Peugeotem sjel z cesty a naboural přístřešek u místního hasičského občerstvení. Mnohým návštěvníkům venkovní zahrádky jistě zaskočilo pivo, když se na ně bílý Peugeot řítil. Za několik minut zatáčka zastavila vsetínského Kubiše a jeho Lancer evo VII, který o železné sloupky vyvrátil kolo a prorazil vanu. Uprostřed lesa ve stoupání na Pindulu v klasické pravé dlouhé zatáčce s naplaveným pískem spadl do příkopu Odložilík se svým Cliem S1600. Ztrátou 2 minuty přišel o přední příčky v mistrovství Evropy, kde chtěl určitě bodovat. Po přejezdu hlavní cesty na Pindule následuje další velice náročná část této vložky, letos navíc stížená vytahaným bahnem. Posádky se dostanou na horizont a odtud sjezdem přes jednu zatáčku do prvních protahováků. Tady na vytahaném bahně nevládl pravou zatáčkou Claudio Senna a vyletěl mimo trať. Svou další velkou krizi prožil po průjezdu samot na Horních pasekách polský ultra střelec Janusz Majek. Po horizontu a následném rychlém sjezdu se roztočil, zatím ještě bez následků, v rychlé pravé zablácené zatáčce. Zhruba 2 km před cílem opustit trať další Polák Boruta. Ten však nastoupil do nedělní etapy v rámci super rally. Své účinkování na Barumce zakončil výletem mimo trať i adept na přední umístění Vojta Štajf. Osudná mu byla ostrá levá zatáčka po velmi uskákaném náletu.
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení


Přejezd mezi RZ
Občas se stane, že soutěžní vůz havaruje i na přejezdu mezi rychlostními zkouškami. Na Barumce tato nepříjemná situace zastavila Itala Cavigioliho. Ten na přejezdu před RZ Troják nedal na křižovatce u zlínského Intersparu přednost civilní felícii, kterou jeho clio nárazem poslalo až do řeky Dřevnice. Více o této nehodě naleznete zde: http://zlin.cz/article.php?ID=83443&print=1

Troják
Ve sjezdu k hájence Májová havarovala ženská posádka Soukupová (za svobodna Jiroutová) - Štorková, která narazila se svým Peugeotem do příkopu. U vozu se poškodila přední náprava a ze soutěže musely dívky odstoupit. Polský střelec Majek byl venku ve sjezdu do Vlčkové, kde nepohrdl pomocí Rallysportu Příluky, který ho vytáhl zpět na trať. A aby toho nebylo málo, definitivně zakončil své české tažení v poslední zatáčce Trojáku u Lukova kde, jak se říká u našich severních sousedů - "uderil v drevo". V této zatáčce chyboval také jeho značně známější krajan Michal Solowow, který po obrovské krizi skončil v lese. Naštěstí minul všechny velké stromy a po 12 minutách ho diváci z lesního porostu v katastru obce Lukov vyprostili. A do třetice v této zatáčce chyboval účastník Fabia cupu Libor Šašek se Standou Viktorou, kteří po nárazu na zábradlí mostku převrátili své auto na bok. Po otočení diváky pokračovala dosti otlučená škodovka dál, ale v neděli ji před obcí Milovice zastavila technická závada.
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení


Halenkovice
Hned po startu v úzké pasáži kolem řeky Moravy chybují dva jezdci. Bulhar Tanev s Imprezou a Pokladník s Felicii kit. Tanev může pokračovat sám, ale Pokladník musí využít sily lidských paží. Velmi nepříjemné místo této vložky se nachází při výjezdu z obce Žlutava. Již v minulosti se mnozí závodníci přesvědčili o záludnosti levé pět. Již před startem jsme uvažovali, že právě s tímto úsekem by mohli mít problémy jezdci Peugeot Sport Espaňa. A opravdu – průběžně třetí Bryan Bouffiere se ve vysoké rychlosti vyřítil ze zatáčky a pak se už jen snažil vyhnout sloupu a stromům. Jeho S1600 narazila do betonového sloupku oplocení z ocelových lan. Peugeot nepříjemně uvízl, ale poměrně rychle jsme ho vyprostili vstříc skvělému třetímu místu z Barum rally. Zanedlouho se přiřítil Karel Trojan, který vyslal Mitsubishi mezi stromy a zbořil dřevěný plot. Zpět na trať se dostal i bez cizí pomoci. Když zde havaroval zkušený Trojan, bylo nám jasné, že zde může jít kdokoliv. Za chvíli se přiřítil vstříc jedné z nejdramatičtějších situací letošní Barumky Tomáš Kostka. Taky přehnal rychlost a navíc ho nakopla předchozí levá tři. Mitsubishi se zablokovanými koly mířilo mimo trať v místě výletu Bouffiera. V tomto místě byl už strhnutý sloupek plotu. Čelo vozu však nešťastně nabralo jedno z ocelových lan a strhlo další pole plotu. Napnuté lano vytvořilo neuvěřitelnou sílu a zachytilo přihlížejícího chlapce, který stál mezi vozem a poslední podporou lana. Lano se napnulo, udeřilo klučinu do břicha a ve vzduchu ho otočilo. Mezitím neřízený Lancer pokračoval do pole a táhl zbytky konstrukce plotu, která při tom sebrala stan polských fanoušků. Vše se odehrálo ve velké rychlosti, takže Tomáš Kostka i mnozí diváci určitě ani nezpozorovali co se stalo. K našemu obrovskému šoku se ze stanu začal soukat jeden z Poláků. Rychle jsme doběhli k ležícímu chlapci. Nevypadal moc dobře, takže jsme chtěli zavolat sanitku. Po chvíli se však objevil jeho otec, který s ním šel k sanitce do Žlutav. Při vyšetření se naštěstí ukázala být zranění břicha a šok jen lehčího rázu. V našem úseku měl ještě problém Orsák, který nás taky pořádně vylekal.

Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení


Kudlovice
Velké problémy činila soutěžním posádkám pravá prudší zatáčka před vjezdem do obce Jankovice. Na 18. km vložky se odbočuje z okresní silnice před obcí Traplice L7 do kopce. Ten je zakončen na vrcholu P6. Právě zde přišel o levé přední kolo Milan Liška. Soutěž ovšem dokončil.

Komárov
O poslední rychlostní zkoušce se říká, že se zde nezávodí a pouze se dojíždí. Toto heslo nenaplnil Milan Pantálek. Po průjezdu obcí Komárov následuje rychlý nálet do prvních serpentin. Levá zatáčka na mokru a okamžitě navazující pravá pod bordelem. Právě tady jeho Mitsubishi opustilo trať a Milan tak po havárii v Pelhřimově nedokončil ani domácí Barumku, navíc pár kilometrů před cílem soutěže. Pěkné salto s dobrým koncem předvedl na poslední RZ kousíček před cílem i budějovický Patrik Hlach, když v diváckém místě v Pohořelicích po zatažení ruční brzdy jeho Honda zakopla o obrubník a šla přes střechu. Soutěž ale dokončil.

Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení
Klikni pro zvětšeníKlikni pro zvětšení


Máte-li nějakou fotografii případně video, zachycující výše zmiňované události, zašlete nám je na mail rallyinfo@priluky.cz, rádi vám tyto momentky zveřejníme.

Text: Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka
Foto: RSPříluky (David Kania, Jana a Štěpán, Pavel Zvonek), Jiří Kovařík, Jarek Wysocki - PhotoMax
Video: David Kania, Zdeněk Vladyka, D. Bartík

Související odkazy:
Barumka potvrdila významné postavení v evropském šampionátu!
Havárky a krizovky Barum rally 2006 16.9.
Domácí Barumka se příliš nepovedla
Keinova Barum rally 2006, aneb šílencovy zápisky
Favorité Barum rally, jak obstáli?
Po vydařené sobotě přišlo nedělní zklamání
Danova jedenáctka aneb rozhovor po Barumce s mistrem
Video havárie Bryana Bouffiera
Video havárie Vladimíra Barvíka
Fotografie z XXXVI. ročníku Barum rally
Cizinci se těší na souboje
České a slovenské posádky mají před tratí respekt
Minaříka čeká horká domácí půda
Foto Barum rally – shakedown
Výzva – tipněte si pořadí Barumky za DVD (TIPOVÁNÍ UKONČENO)
Pozvánka na tradiční promítání před Barum rally
Představení favoritů Barum rally 2006
Předstartovní příprava Pegas rally temu před Barum rally
Impreza pro Tomaštíka je na barumku připravena
Pohled do startovní listiny nabízí dva velké taháky
Přihlášené posádky na Barum rally + www odkazy posádek
Spuštěny neoficiální stránky Barum rally Zlín
Na stránkách Barum rally Zlín spuštěn internetový obchod!
Tiskové zprávy k Barum rally
V ulicích Baťova areálu se pojedou tři kola!
Informace k Barum rally číslo tři a čtyři
První a druhá tisková zpráva k Barum rally 2006

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Havárky a krizovky Barum rally 2006 16.9." | Přihlásit/vytvořit účet | 4 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Havárky a krizovky Barum rally 2006 (Body: 1)
podle ppa kdy Čtvrtek, 14 Září 2006 @ 15:42:41
(Informace o uživateli)

Hooooodne zajimavy clanek, diky moc za nej. Premyslim ale, kde na Pindule mohl dle vaseho popisu vyletnout Vojta Stajf? Neni to ona ostra leva v mistech, ktere predchazi delsi rovinka z kopce, pak dlouha prava v lesiku, nasledne kratsi rovinka s takovym vetsim hrbolem uprostred a pak ona zminovana leva kosa? V minulych letech byl tady k videni pristaveny naves, ktery slouzil jako tribuna pro mistni fans...


[ Odpovědět ]

Re: Havárky a krizovky Barum rally 2006 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 14 Září 2006 @ 19:15:54

Nemyslím si, že by Valda utrhl kolo o díru, ve které chybělo pár kostek. Aspoň u mého osobáku se do ní kolo nevešlo. Spíš to řízl vícpřes koleje


[ Odpovědět ]

  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (17)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 4.650215 vteřiny k natažení.