Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 178 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů
Posláno Pondělí, 27 Červenec 2009 @ 10:59:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Horácká Rallye v Třebíči nabídla neuvěřitelně napínavé drama až do posledních metrů. Jednu z hlavních rolí v tomto strhujícím závěru hrála i posádka Seznam.cz Rally Teamu Pavel Valoušek – Zdeněk Hrůza. Přes ztrátu zaviněnou zamlženým oknem v průtrži mračen, se mezi první desítku prosadili i Karel Trněný s Václavem Pritzlem.

Seznam.cz Rally Team, podporovaný partnery NejlevnejsiPneu.cz, Otomoto.cz a Tuning-centrum.cz před startem Horácké rallye v Třebíči opět mírně pozměnil svou jezdeckou sestavu. S týmovým vozem Mitsubishi Lancer EVO IX letos poprvé startoval Pavel Valoušek se Zdeňkem Hrůzou. Doposud vždy používal svůj vůz stejného typu i evoluce. Druhou EVO devítku sedlal již tradičně Radek Majer, opět navigovaný Davidem Svatošem. Jako host, opět tradičně, byl ke startu připraven Karel Trněný s Václavem Pritzlem se Škodou Fabia WRC.
Jak už to letos na Vysočině bývá, jede-li se rallye, tak prší. Tentokrát pršelo snad ještě víc, než když se před pár týdny závodilo v Telči. Přesto většina posádek zvolila na první rychlostní zkoušky suché pneu, protože déšť byl očekáván později. Svatý Petr si však nenechal ujít ani jednu jedinou erzetu a proto řádně skrápěl tratě v okolí Třebíče již od rána. Zlomyslně si ale počkal, až většina posádek opustí servisní zonu na suchých pneu.
Pavel Valoušek absolvoval ve čtvrtek krátký test věnovaný nastavení vozu. Jeho atraktivní a divácky vděčný styl si vyžádal celou řadu zásahů, ale třeba na rozdíl od Jaroslava Orsáka, který Seznam.cz Rally Team reprezentoval při svých dvou dosavadních vítězných startech, si vystačil s komponenty již ve voze zabudovanými. Čáru přes rozpočet udělalo všem již zmiňované počasí. Naštěstí byla úvodní erzeta zrušena a před krátkou městskou erzetou většina posádek stihla přezout alespoň na jednu nápravu pneu do deště. Takže se závodilo hned pěkně zostra.
„Jel jsem s tímto autem poprvé a v Třebíči jsem také doposud ještě nikdy nestartoval, takže jsme začínali s větší jistotou. Přesto je mi záhadou, že největší ztrátu jsme vždy nabrali na nejkratší městské erzetě. V prvním průjezdu nám Jarek nadělil 3,3s a ve druhém dvě vteřiny a to na necelých třech kilometrech. O tratích Rallye Vysočina jsem slyšel spoustu negativ. Nevím, jak moc je pořadatelé změnili oproti minulosti, ale mě se líbily. Úsek Číchov – Brtnice, kterým celá soutěž končila, bych dokonce nazval excelentní. Žádná vložka nebyla vyloženě nesmyslně rychlá. Auto fungovalo bez sebemenšího problému a spolupráce s týmem byla na špičkové úrovni. Sám jsem udělal jednu chybu, když jsem v místě, kde havaroval Luba Minařík, šel na brzdách rovně. Jarek chyboval taky, takže nemůžu říct, že o vítězi rozhodla tato chyba. Byl prostě rychlejší. My jsme nejvíce ztratili na městské vložce. Na jiných úsecích si myslím, že se o moc rychleji jet nedalo a to ani, kdybych jel se svým autem. Přesto si myslím, že jsme se týmu, kterému děkuji za nabídku ke svezení, odvděčili pěkným výsledkem a pokud bude zájem, rád využiji i další příležitosti. Ještě jednou bych rád smeknul před, na kost promoklými, pořadateli, časoměřiči i diváky. Myslím, že všichni byli skvělí a zvládli soutěž perfektně,“ uzavřel své ohlédnutí za čtvrtým letošním rallysprintem jeden z jeho hrdinů, v cíli stříbrný Pavel Valoušek.
Karel Trněný už v Telči ukázal, že dokáže zajet i na vodě, ale tentokrát mu svazovalo ruce vědomí odpovědnosti. Hned na pondělí byl totiž naplánován test, při kterém si měl vůz pro sebe nastavit a otestovat Václav Pech, aby byl co nejlépe připraven ke svému startu v Bratislavě. Škoda Fabia WRC tedy nesměla utrpět žádnou větší škodu. Po zrušené první vložce a tradičních hodinách na městské, vyráželi do té následující v průtrži mračen. Aby toho nebylo málo, tak se ve fabii zamlžilo přední sklo natolik, že Karel musel zastavit, odpoutat se, sklo otřít a opět se připoutat. Teprve pak mohl pokračovat v jízdě. Výsledkem byla více než minutová ztráta a pád na konec šesté desítky výsledkové listiny. Ještě nedávno by Karel ztratil chuť do dalšího závodění, ale tentokrát to bylo jinak. I z onboardu na stránkách promotéra seriálu je vidět, že se statečně pral jak s tratí, tak s počasím a vydatně povzbuzovaný Václavem Pritzlem šplhal ve výsledcích nahoru. Šest časů v nejrychlejší pětici hovoří za vše. Na RZ7 ale přišla krize: „Dvakrát se mi auto na vodě nebezpečně odvezlo a v tu chvíli jsem si uvědomil, že prioritou je dojet do cíle a nerozbít to. Vašek Pech by mi určitě nepoděkoval. Přesto jsme do posledních vložek šli s tím, že se chceme zkusit dostat před Igora Drotára a co nejvíc se přiblížit Davidu Komárkovi,“ vysvětlil Karel poměrně špatný čas na RZ7 a úkol před závěrečnou sekcí soutěže. Tento úkol se splnit podařilo. Konečné osmé místo v cíli a devatenáctivteřinový odstup za Komárkem nevypadá ve světle původní ztráty tak zle. A co víc, auto bylo v pořádku a test Václava Pecha proběhl bez problémů.
Třetí posádkou Seznam.cz Rally Teamu byla opět dvojice Radek Majer – David Svatoš. Oba si ještě živě pamatovali svou havárii v Telči a proto doslova uvítali zrušení první erzety. „Jako všichni, nebo skoro všichni, jsme vyrazili na slickách. Na rozdíl od nich jsme se ale nějak zapomněli v hustém provozu a před další erzetou jsme již nestihli přezout. Přejezd byl příliš krátký, aby se dal ztracený čas dohnat. Městkou erzetu jsme absolvovali za šíleného deště a ještě jsme objížděli nabouraného Hudce. Na další vložce bylo vody taky dost. Při vzpomínce na Telč jsem se na slicku bál. Proč to nepřiznat. Do cíle jsme se doslova provrkali a nabrali velkou časovou ztrátu. V servisu jsme sice přezuli, ale bodované příčky byly tak daleko, že jsme zbytek soutěže pojali jako jednu velkou exhibici a snažili se pobavit promoklé diváky, sebe a rovněž promoklé pořadatele, pro které to ten den musel být doslova očistec,“ řekl upřímně Radek Majer coby jezdec a hned přidal své hodnocení i z postu manažera úspěšného týmu: „Velké poděkování zaslouží Pavel Valoušek a Zdeněk Hrůza za skvělou reprezentaci a strhující souboj s Jarkem Orsákem. Jejich druhé místo je dalším výtečným výsledkem našeho týmu a jsem rád, že ani v jednom z letošních sprintů nechyběla naše posádka na stupních vítězů. Díky patří i Karlovi, který jel u nás jako host a popral se s počasím taky statečně. Zapomenout nesmím ani na kluky v servisu, opět skvěle vedené Zdeňkem Sekerákem, za přípravu obou aut i jejich bezproblémový servis. Navíc nás potěšilo, že Sláva se za svůj výkon na minulé soutěži na Kopné dostal do nominace na Hvězdu rallye vypsané serverem eWRC.cz a radost máme i ze čtvrtého místa Tomáše Engeho a Michala Ernsta ze sesterského CNG Seznam.cz Rally Teamu.
Auta nyní čeká větší repase a pak se již budeme těšit na naši spolupráci s Václavem Pechem při Rallye Krkonoše, kam všechny fanoušky rallyesportu srdečně zveme.“


Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů
Sláva Ducháček - synonymum spolehlivosti
Seznam.cz Rally Team obětí infekce převodovek
Spolehlivý Sláva Ducháček znovu v první desítce na Rally Agropa Pačejov
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Seznam.cz Rally Team: Ducháček mezi pěti nejrychlejšími
Úspěch Seznamu v Pelhřimově - městě rekordů
Rally Bohemia: pracné dva body pro Seznam


Související odkazy:
Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů
Havel zvítězil na Horácké Rally v Poháru Pirelli
Horácká rally hlásí první přihlášené posádky
Jubilejní Horácká rally se přiblížila mílovými kroky!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.215597 vteřiny k natažení.