Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 25 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Horácká rally v Třebíči se hlásí o slovo
Posláno Pátek, 09 Květen 2008 @ 11:47:55  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Mílovými kroky se blíží Horácká rally v Třebíči (20. - 21. června 2008). Letošní již 19. ročník populární soutěže se pojede jako pátý díl seriálu FIA Evropský pohár v rally (region Central) s koeficientem 2 a šestý díl devítidílného seriálu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2008 (MMCR). Pořadatelé z AČR – Auto klub elektrárna Dukovany připravili náročnou dvoudenní rally, která v letošním roce opět změnila termín konání. Zatímco v dřívějších letech soutěžní vozy burácely na Třebíčsku v podzimním termínu, nyní se datum konání soutěže stále více posouvá do začátku léta. Hlavním partnerem Horácké rally je opět Skupina ČEZ, která svým přístupem a finančním zajištěním dává záruku velmi dobrého zajištění celé soutěže.

V minulých dnech byla schválena zvláštní ustanovení, byl zveřejněn časový harmonogram rally a k dispozici je rovněž přihláška pro soutěžící (uzávěrka v neděli 8. června). Konečná podoba tratě Horácké rally je známa. Soutěž, která startuje v pátek 20. června z Karlova náměstí v Třebíči, měří celkem 507 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na sedmi úsecích v celkové délce 176 km. V itineráři první etapy najdeme celkem 7 rychlostních testů, které se pojedou na úsecích Náměšť – Náměšť (7,60 km), Kadolec – Osová Bítýška (15,80 km) a Březka – Ocmanice (16,50 km). Pořadatelé z Dukovan posunuli páteční start vzhledem k letnímu slunovratu až na 17:15 hodin, aby tradice nočních rychlostních zkoušek zůstala zachována. Páteční den se odehraje v okolí Náměšti nad Oslavou i Velké Bíteše a potrvá až do půlnoci. V sobotu 21. června se startuje v 8 hodin ráno a soutěžní posádky absolvují dalších 8 rychlostních zkoušek na úsecích Třebíč – Třebíč (2,80 km), Přibyslavice – Brtnice (12,40 km), Brtnice – Kamenička (16,60 km) a Pohořílky – Uhřínov (12,70 km). Sobotní den proběhne v okolí Třebíče a Velkého Meziříčí, v cíli se objeví první posádka na třebíčském náměstí v 15:40 hodin. Po oba soutěžní dny bude servisní zóna umístěna v rozlehlých prostorách vojenského letiště u obce Sedlec v blízkosti Náměšti nad Oslavou. Předehrou rally budou seznamovací jízdy, které se uskuteční během středečního a čtvrtečního dne. Administrativní a technické přejímky proběhnou v pátek 20. června během dopoledních hodin v prostorách Horáckého autodružstva v Třebíčí.

Na startu se objeví téměř kompletní česká špička a pořadatelé z Dukovan by rádi uvítali i jezdce ze sousedních států. Prvenství z loňského roku obhajují čeští šampioni Václav Pech, Petr Uhel na voze Mitsubishi Lancer EVO IX z týmu EuroOil Čepro Czech National team. Právě souboj Václava Pecha s Romanem Krestou, lídrem dosavadního průběhu českého šampionátu, bude patřit k ozdobách červnové Horácké rally. Bližší informace naleznete na oficiální internetové adrese www.horacka.cz a v dalších tiskových informacích.

V Třebíči 7. května 2008
Roman ORDELT
tiskové středisko 19. Horácká rally 2008

Související odkazy:
Fotografie z Horácké rally
Seznam Rally Team a smutná Třebíč
Tiskové zprávy k Horácké rally č.7 až 10
Horácká rally hlásí změnu časového harmonogramu!
Uzávěrka přihlášek na Horáckou rally se blíží!
Horácká rally v Třebíči se hlásí o slovo

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Horácká rally v Třebíči se hlásí o slovo" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.2031 vteřiny k natažení.